Gabriela | amz GUIDE

Jaké zboží na Amazonu prodávat?

Nepřeháním, když vám tu napíšu, že na Amazonu lze prodat opravdu téměř cokoliv a dvěma způsoby.

Více je pro vás rozebírám ve svém eBooku zdarma. Jedná se o způsob prodeje FBM a FBA. 

FBM je způsob prodeje, kdy zboží pouze vystavíte na stránkách Amazonu, ale zasíláte ho zákazníkům ze svého skladu. 

FBA je prodej prostřednictvím Amazon skladů. U FBA platíte Amazonu poplatky za naskladnění a uskladnění zboží.

Z mých zkušeností je opravdu jedno, zda jste velký český výrobce, obchodník ( překupník zboží), nebo handmade výrobce. Pokud je po zboží na Amazonu poptávka, tak ho tam prodáte. Může vám s tím pomoci třeba i můj eBook zdarma, kde jsem vám sepsala pár rad. Prodávám na Amazonu už od roku 2014.

Amazon původně začínal jako prodejce knih. Dnes nabízí zboží všeho druhu. Na Amazonu prodáte v některých kategoriích i použité zboží, nebo handmade výrobky.

Amazon řadí zboží do mnoha kategorií. Pro vás je na začátku důležité tuto kategorii znát.  Mohou s ní být spojeny spousty podmínek. 

Existují kategorie a výrobky, které mají na Amazonu omezení, nebo jsou zakázané. Mezi zakázané patří zbraně, drogy a podobný typ zboží.  Kožešiny zvířat, krmivo pro zvířata, které není registrované a spousta dalšího zboží, které by vás ani nenapadlo prodávat online. Občas se stane, že Amazon uzavře určitou kategorii pro nové prodejce. Je to z důvodu její maximální výtěžnosti. Ale po čase ji opět otevře, občas za přísnějších podmínek. 

Některé kategorie bývají v nejvytíženější část roku – Vánoce – uzavřeny pro prodejce FBM ( zboží doručujete vy ). Amazon si tím chce zajistit jisté dodání zboží zákazníkům. 

Ve všech případech platí, že musíte dodržovat nejen zásady Amazonu pro určitou kategorii, ale i zákony země ve které zboží prodáváte.