Gabriela | amz GUIDE

Nějvětší online tržiště v Evropě

Navzdory tomu, že Evropa je multikulturní kontinent s mnoha zvyky, jazyky a měnami, online obchodu se tu daří. Pojďte se s námi podívat na to, která tržiště v Evropě dominují. Vybrala jsme jich 5, která mají podle mě velký potenciál.

Allegro

Allegro je marketplace číslo 1 v Polsku, pátý v Evropě a desátý na světě. Jeho hodnota se blíží k 10 miliardám eur a se 13 miliony aktivními uživateli to z něj dělá pro prodejce atraktivní příležitost. Nabízí produkty ve všech klíčových kategoriích, včetně automobilů, módy, domova a zahrady, elektroniky nebo zdraví a krásy. 

Asos

Britský Asos je jeden z mála online obchodů, který je zaměřen úzce – a to na módu. Upřednostňuje především mladé prodejce a nadějné návrháře. Ke svým zákazníkům je velmi vstřícný – týdně jim ukáže až 7 tisíc nových produktů a zboží posílá do více než 140 zemí celého světa. Velkým plusem je aplikace, která umožňuje vložit fotku oblečení, po kterém zákazník touží. Na základě toho pak aplikace vyhledá odpovídající nebo podobné zboží.

Amazon

Amazon je lídrem mezi online tržišti. Je to jeden z největších obchodních řetězců světa, který prodává téměř vše, co je v obchodním světě možné. Kromě služeb zákazníkům a spotřebitelům poskytuje prostor také prodejcům, vývojářům, firmám, podnikům a tvůrcům obsahu, což z něj činí velmi unikátní platformu. Celkem působí v 15 zemích světa, v Evropě roste každý rok o alespoň jednu zemi. Aktuálně na podzim roku 2022  je dostupný ve Francii, Německu, Nizozemsku, Španělsku, Itálii, Švédsku, Polsku, Belgii a Velké Británii.

Cdiscount

Francouzský Cdiscount je největší internetový obchod se slevami. Zakládá si na kvalitě za nejnižší možnou cenu. Má přes 14 tisíc prodejců, kteří nabízejí své produkty ve více než 70 zemích. Má produkty ve 40 různých kategoriích s ročním obratem přes 1 miliardu eur. 

Emag

Emag je největším online tržištěm v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku. Obsahuje více než 1,4 milionu produktů a působí zde přes 3500 prodejců Každý den navštíví tuto online platformu až půl milionu zákazníků. Vybírat mohou ve více než 1600 dostupných kategoriích, od elektroniky, po kosmetiku, sportovní vybavení, auto a příslušenství, a mnoho dalšího. 

Mezi další velké evropské marketplaces, které se pravidelně umisťují v žebříčkách oblíbenosti na vysokých pozicích, patří třeba Fruugo, Otto, PriceMinistr, Real.de, Zalando.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *