Gabriela | amz GUIDE

Amazon Švédsko

Ve Švédsku hrají zásadní roli při rozvoji odvětví elektronického obchodu online prodejní platformy a tržiště. Podle zdrojů dosáhly tržby z elektronického obchodování ve Švédsku více než 18 miliard dolarů a rostou tempem více než 13 %. Hlavním důvodem vzestupu elektronického obchodu ve Švédsku je míra rozšíření internetu, která dosahuje 97 %, což způsobuje nárůst používání mobilních telefonů a platforem sociálních médií. Proto je velmi výhodné vstoupit se svými produkty na švédský Amazon. Jak na to, se v kostce dozvíte v následujícím článku.

Jak můžete vstoupit na online marketplace Amazon Švédsko?

Než začnete, je důležité vybrat plán prodeje, zvolit prodejní strategii, vytvořit si na
Amazonu účet pro prodejce a také vyřešit registraci DPH.
Plán prodeje může být individuální nebo profesionální. S individuálním plánem zaplatíte 10 SEK pokaždé, když prodáte položku. Profesionální plán stojí 410 SEK měsíčně, bez ohledu na to, kolik položek prodáte. U obou plánů si Amazon také účtuje poplatek za doporučení za každý prodej, což je procento z celkové transakce a liší se podle kategorie produktu.
Výběr strategie je důležitý, ale dá se samozřejmě v průběhu času změnit či nakombinovat tak, aby vše fungovalo ve váš prospěch a plnilo vaše cíle.
Chcete-li začít prodávat, můžete použít svůj zákaznický účet nebo si můžete vytvořit nový účet prodejce Amazon s e-mailovou adresou vaší společnosti na adrese Amazon Seller Central Sweden.
Pochopení požadavků na DPH je důležitou součástí prodeje a pomůže to zajistit
bezproblémový chod obchodu. V závislosti na povaze vašeho podnikání vyžadují pravidla, abyste se v dané evropské zemi zaregistrovali pro účely DPH. To závisí na několika faktorech, jako například místo provozu, logistický model a váš roční obrat.

Co můžete prodávat na Amazonu?

Záleží na produktu, kategorii a značce.
Některé kategorie jsou otevřené všem prodejním partnerům, jiné vyžadují profesionální účet prodejce nebo vyžadují souhlas k prodeji. Existují i kategorie zahrnující produkty, které nemohou prodávat třetí strany.
Chcete-li prodávat značkové zboží chráněné autorským právem, ochrannou známkou nebo patentem, musíte být zákonným vlastníkem ochranné známky nebo autorizovaným prodejcem.
Základní informace o vstupu na  švédský Amazon jsem pro vás shrnula výše, pokud byste na tento úspěšný online marketplace chtěli vstoupit, obraťte se na mě a já vám ráda pomohu: gabriela@amzguide.eu. 

Víte, že dalším zajímavým trhem roku 2022 je Amazon Belgie? Napsala jsem o tomto novém Amazon trhu článek.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *