Gabriela | amz GUIDE

Amazon Belgie

Americký gigant Amazon nadále investuje a rozšiřuje své aktivity na starém kontinentu – na podzim tohoto roku spustil belgickou verzi svého internetového obchodu https://www.amazon.com.be/.

Prodejci z Belgie

Amazon není v Belgii nováčkem. Prostřednictvím tohoto mezinárodního marketplace prodává produkty více než 1000 belgických firem. Doposud však museli Belgičané objednávat v jiných zemích.

Otevření virtuálních dveří nového belgického Amazonu se neobešlo bez potíží. Společnost Amazon nemohla použít název domény jako u svých dalších internetových obchodů, protože “amazon.be” vlastní Amazon Insurance, zástupce pojišťovny Baloise Insurance. Manažeři společnosti Amazon pro Belgii však věří, že si je zákazníci najdou i tak.

Ti mohou nakupovat z rozsáhlé nabídky více než 180 milionů produktů ve více než 30 kategoriích. Také mohou objevovat nové, rozvíjející se i zavedené místní značky v obchodě Brands of Belgium. To je prostor, kam se snaží Amazon získat malé a střední belgické podniky. Rovněž zákaznická podpora je umožněna v preferovaném jazyce – francouzštině, vlámštině nebo angličtině.

Amazon.com.be je k dispozici také v mobilní aplikaci Amazon Shopping App. Zákazníci si mohou bezplatně vyzkoušet službu Amazon Prime po dobu třiceti dnů na adrese amazon.com.be/prime.

Kategorie produktů

Amazon.com.be nabízí široký výběr, který zahrnuje mimo jiné kategorie jako např. spotřební elektronika, PC, sport a outdoor, nářadí, hračky, dům a kuchyně, domácí potřeby, móda a obuv. Marketplace nabízí oblíbené mezinárodní značky, jako jsou Apple, Bosch, Hasbro, HP, LEGO, Logitech, Philips a Samsung. Zároveň klade důraz na belgické značky jako Valley of Tea, Serax, Barbecook a Kipling. Zákazníci mohou využít bezplatné doručení objednávek nad 20 EUR, které prodává a vyřizuje společnost Amazon.

Vstup na Amazon v Belgii není pro české a slovenské firmy těžký. Potřebujete prodejní účet Seller Central pro evropský Amazon. Dalším zajímavým trhem na severu Evropy je jistě Amazon Holandsko a Amazon Švédsko. Prodejní účet si jednoduče vytvoříte za pomocí tohoto návodu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *